Pécsi Tudományegyetem logo PTE Műszaki és Informatikai Kar
Breuer Marcell Doktori Iskola
Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar

  1. MIK
  2. Hírek

Innovation in Engneering Education (IEE) nemzetközi konferenciasorozat

Az MTA200 rendezvénysorozathoz kapcsolódóan indítja útjára a Debreceni Akadémiai Bizottság Műszaki Szakbizottsága, a Debreceni Egyetem Műszaki Kara és a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara az Innovation in Engneering Education (IEE) nemzetközi konferenciasorozatot.

A PTE MIK Póznamókusai nyerték az idei Challenge.ON-t

Időutazásra hívták a 2024-es Challenge.ON verseny nevezőit, akiknek az 50 év múlva működő villamosenergia-hálózatra kellett ráhangolódniuk. A villamosmérnök-hallgatók számára meghirdetett országos szakmai versenyen három fordulóban mérték össze a tudásukat a háromfős csapatok. A budapesti élő döntőbe a legjobb 8 csapat jutott be, köztük a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának MIK-Tech (Hegedűs Luca, Görcsös Ákos, Bodó Attila) és PTE MIK Póznamókusok (Rittlinger Betti, Kőhegyi Nikolett, Szép Patrik) csapata. A versenyzőknek egy vitapárbajon az előre megadott témakörökben kellett képviselniük a pro vagy a kontra oldalt. A döntőt a legjobban vitázó formáció, a PTE MIK Póznamókusok csapata nyerte meg.

IN-BETWEEN – a folyamatos változás, a napjainkra jellemző átmeneti állapot adja az idei MIK PARTNERS központi témáját

Minden átalakul a világunkban: úgy a napi ügyeink, mint a tudományos tevékenység. Megjelent a ChatGPT, másképp zajlik a tudományos tevékenység ellenőrzése, mint néhány éve. Változik a környezetünk, a klimatikus viszonyok. Láthatjuk, hogy máshogyan, a korábbinál sokkal gazdaságosabban, takarékosabban kell bánni az erőforrásokkal, a forrásokkal. De mit tud tenni a tudomány, a gazdaság, a vállalatok ebben az átmeneti helyzetben?
Erre a témára reflektál karunk idei ’IN-BETWEEN’ című – MIK PARTNERS rendezvénye, amelyet 2018 óta évente azzal a céllal szervezünk meg, hogy lehetőséget biztosítsunk a partnereinkkel való együttműködéseinkből származó oktatási, kutatás-fejlesztési és innovációs eredmények széles körű bemutatására. A szakmai program mellett a rendezvénnyel a partnerhálózatunk tagjai közötti kapcsolatok építését és ápolását is támogatjuk. 

Színek és Rétegek – a jelenkor örökségvédelméről szóló pécsi konferencia megrendezését ihlette a vándorkiállítás

Tavaly indult útjára az Elfeledett Soproniak Alapítvány Színek és Rétegek – Műemléki helyreállítások Sopronban 2017–2023 című kétnyelvű kiállítása, amely az elmúlt években Sopronban felújított mintegy 80 műemlék épületegyüttest és homlokzatot mutat be. Több helyszín után a vándorkiállítás november 11-éig a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karán (PTE MIK) tekinthető meg, ahol – mint minden állomáson, kiállítási helyszínen – egy, az adott városban zajló műemléki helyreállításokat vagy a helyi építészek által máshol megvalósított alkotásokat bemutató szakmai konferencia is kíséri.