Pécsi Tudományegyetem logo PTE Műszaki és Informatikai Kar
Breuer Marcell Doktori Iskola
Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar

  1. MIK
  2. Hírek

Összefoglaló az V. Gépészmérnöki Tudományok Népszerűsítése Konferenciáról

Ötödszörre rendezte meg a Magyar Tudomány Ünnepe országos rendezvénysorozat keretében a Gépészmérnöki Tudományok Népszerűsítése Konferenciát a PTE MIK gépészmérnök oktató gárdája, a Magyar Tudományos Akadémia Pécsi területi Bizottsága Gépészeti és Épületgépészeti Munkabizottsággal (MTA PAB GÉG) közösen. 

MIK 3D MechMania

A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar Gépészmérnöki szak vezetése versenyt hirdet a 3D gyártás és a CAD tervezés középiskolai diákok körében történő népszerűsítésére.

Időpont: 2025. január 15-16.

Hallgatók által készült odúval teszik komfortossá a madarak élőhelyét - Madárbarát munkahely lett a PTE MIK

Madáretetőket és a hallgatók által készített egyedi grafikájú madárodúkat, valamint az ökológiai diverzitást elősegítve denevérodúkat helyeztek ki a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának (PTE MIK) parkjába, amelyet madárbarát környezetté igazítva az intézmény megkapta a Madárbarát Munkahely címet. A kar oktatói, munkatársai és hallgatói a jövőben ellenőrzik, karbantartják az odúkat, a téli időszakban pedig folyamatosan etetik a madarakat. A madárbarát munkahely kialakítása ezzel nem ért véget, tervezik, hogy a jövőben más típusú madárodúkat is kihelyeznek, hogy még több faj lehessen hasznos „ingatlanfoglaló”. Az intézmény parkjába madáritatók, valamint az ökológiai egyensúly fenntartásaként rovar- és méhhotelek, továbbá sünhotelek is kerülnek majd.

Novemberi programajánló

Év végi ünnepek közeledtével újabb programokba enged betekintést Pécs városa a kultúra szerelmeseinek.

A PTE MIK Póznamókusai nyerték az idei Challenge.ON-t

Időutazásra hívták a 2024-es Challenge.ON verseny nevezőit, akiknek az 50 év múlva működő villamosenergia-hálózatra kellett ráhangolódniuk. A villamosmérnök-hallgatók számára meghirdetett országos szakmai versenyen három fordulóban mérték össze a tudásukat a háromfős csapatok. A budapesti élő döntőbe a legjobb 8 csapat jutott be, köztük a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának MIK-Tech (Hegedűs Luca, Görcsös Ákos, Bodó Attila) és PTE MIK Póznamókusok (Rittlinger Betti, Kőhegyi Nikolett, Szép Patrik) csapata. A versenyzőknek egy vitapárbajon az előre megadott témakörökben kellett képviselniük a pro vagy a kontra oldalt. A döntőt a legjobban vitázó formáció, a PTE MIK Póznamókusok csapata nyerte meg.