MIK 3D MechMania

A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar Gépészmérnöki szak vezetése versenyt hirdet a 3D gyártás és a CAD tervezés középiskolai diákok körében történő népszerűsítésér.

A résztvevők köre

Az első MIK 3D MechMania versenyünk megszervezésével olyan nyitott, kreatív és leginkább műszaki érdeklődésű középiskolásokat keresünk, akik szívesen fogadnak be ismereteket a 3D gyártás és a CAD tervezés témakörben és ezen ismeretek birtokában szívesen mérik össze tudásukat pécsi és vidéki középiskolás diáktársaival 3 fős csapatokban. Kérjük, hogy a csapatokat 1 fő szaktanár kísérje el a versenyre, mert a regisztráció után a szervezők vele kommunikálnak a verseny részleteiről. A regisztráció során maximum 10 csapat jelentkezését tudjuk fogadni.

A verseny időpontja

2024. január 17-18.

A verseny helyszíne

PTE Műszaki és Informatikai Kar főépülete (7624 Pécs, Boszorkány út 2.)

A verseny lebonyolítása és a diákok pontszerzése

1. Workshop előadásokkal és gyakorlati bemutatókkal az alábbi tématerületek érintésével:

· az additív gyártás alapjai

· CAD tervezőprogramok rövid bemutatása és egy egyszerű tervezési feladat ismertetése

· valós idejű 3D nyomtatás bemutató, ahol a diákok követhetik a nyomtatás folyamatát.

2. Kvíz: 3D nyomtatással kapcsolatos kérdések, amelyeken keresztül a diákok ellenőrizhetik tudásukat és a maximális 100 pontból 25 pontot szerezhetnek.

3. Tervezési kihívás: A csapatoknak egy adott téma alapján kell 3D modelleket tervezniük, amelyek nyomtatásra kerülnek a helyszínen és amelyeket szakértő zsűri értékel. A feladattal 75 pont szerezhető. A versenyen szerezhető maximális pont 100 pont.

A verseny díjazása:

Minden résztvevő Emléklapot kap a versenyen való szereplésről. Az első három helyezett csapat értékes tárgyjutalomban részesül és Oklevelet kap. A verseny fődíja egy FDM 3D nyomtató.

A nevezés feltételei

• 3 tagú csapatok összeállítása, 1 felkészítő tanár vezetésével, csapatnév megadásával
  • nem pécsi középiskolai csapatok esetén utazási és szállásköltségek vállalása

A jelentkezés módja