Doktori felvételi

A 2017-2018 tanévre a felvételi eljárásról az alábbiakat kell tudni.

A felvételi helye és ideje:

PTE MIK Építész Szakmai Intézet/ Breuer Marcell Doktori Iskola Pécs, Boszorkány u. 2. 3. emelet

Időpontja: 2017. július 21. (péntek) 10.00

A jelentkezés feltételei:

1. Kitöltött jelentkezési lap (az űrlap beszerezhető a Boszorkány u. 2. B 326 irodában illetve letölthető a Doktori Iskola honlapjáról is)
  2. Egyetemi /MSc / MA oklevél másolata / igazolás a sikeres záróvizsgáról. (A beiratkozás feltétele az oklevél megszerzése 2017. szeptember 05-ig)
  3. Nyelvtudást igazoló bizonyítvány másolata
  4. Szakmai (tudományos) önéletrajz, publikációs jegyzék, portfolió az eddigi munkásságról
  5. Két szakmai ajánlás (elismert hazai vagy külföldi építészektől, építészmérnököktől, kutatóktól)
  6. A tervezett kutatási téma két-három oldalnyi leírása (építészeti, építészetelméleti, tervezési, építészmérnöki munkásságról)
  7. Témafelvezető esszé (kb. fél ív – 2000n), kutatási terv és ütemezés (vázlatterv, programterv az építészeti, építészetelméleti, építészmérnöki témáról); doktori dolgozatra ( DLA mestermű, PhD értekezés) javaslat (lehetőleg 2-3 év alatt megvalósuló, vagy megvalósítható kisebb épület, kutatói javaslat),
  8. dolgozó jelentkező esetében a munkaadó nyilatkozata arról, hogy lehetővé teszi a szemeszterenkénti 5-ször 5 munkanapon, a konzultációkon való részvételt;
  9. 9 000 Ft jelentkezési eljárási díj befizetését igazoló dokumentum

A felvételről a Doktori Iskola Felvételi Bizottsága javaslatára a Dékán dönt, a következők alapján:

• a diploma és a diplomaterv minősítése
  • szakmai portfolióban dokumentált szakmai tevékenység, szakmai publikációk (nyomtatott, dokumentált formában)
  • felvételi beszélgetés
  • nyelvtudás