1. MIK
  2. Hírek

Aix 2040

Harmadik ízben rendezték meg 2013. április 6-13. között az „Aix 2040” Workshop-ot. A Workshop hagyományosan Pécs város és Aix en Provance testvérvárosi kapcsolatának jegyében zajlott és a résztvevők urbanisztika témakörében felmerülő kérdésfeltevésekre kerestek válaszokat. Ebben az évben egy időutazásra hívták a 40 marseille-i építész és 5 pécsi építőművész hallgatókból álló csapatokat a szervezők. Az „Aix en Provance 2040” városképének és külvárosának látványát és megóvását álmodhatták meg a jelentkezők. Az egy hetes rendezvényt a szakma ünnepeként kezelték, s a magas színvonalú műhelymunkát komoly sajtóvisszhang kísérte.

Manager Képzés Alapítvány

PÁLYÁZATI KIÍRÁS„Harsányi István-díj” elnyerésére

A hazai menedzserképzés elősegítése, ill. a menedzsment ismeretek elsajátítása céljából, magánkezdeményezésalapján 1991-ben életre hívott, a Magyar Innovációs Szövetség által gesztorált és a Szervezési és VezetésiTudományos Társaság által támogatott közhasznú Manager Képzés Alapítvány, elsősorban a gazdasági,a műszaki és a természet-tudományi felsőfokú intézményekben graduális és posztgraduális, valamint a PhD-képzés keretében tanuló hallgatók menedzsment ismereteinek bővítését, gyakorlatban történő alkalmazásáthivatott elősegíteni.

Dokumentum-->>

Hat díjat hoztunk el a XXXI. OTDK-ról!

A Pollack kiemelkedő eredményeket ért el a XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferencián. Karunkat 3 szekcióban 20 hallgató, 19 dolgozattal képviselte. Az általuk elért egy I. és öt II. helyezés messze túlszárnyalta a két évvel ezelőtti eredményeket.

A díjazott hallgatók és oktatóik szekciók szerint:

Rochus und Beatrice Mummert Stiftung többéves ösztöndíjat kínál

A Rochus und Beatrice Mummert Stiftung többéves ösztöndíjat kínál leendő csúcsvezető mérnök,természettudós és közgazdász hallgatóknak. Az alapítvány a Robert Bosch Stiftung keretében közép- ésdélkelet-európai diákok két és fél éves, kölni (Uni zu Köln vagy Deutsche Sporthochschule Köln), illetveaacheni (RWTH Aachen) mesterképzését támogatja.