A weboldal HTML5, CSS3 és JavaScript elemeket tartalmaz. Amennyiben az oldal nem jelenik meg helyesen kérem frissítse böngészőjét. A weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.További információk a cookie kezelésről
A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karán az elkövetkező 2022 tavaszi félévben újra indul a BIM szakmérnök szakirányú továbbképzés. A képzés kiemelt célja a szakmagyakorlók felkészítése az építőipari digitalizáció kihívásaira.
A Nyílt Napok állandó részét képezik a képzésekkel,
felvételi eljárással, pontszámítással kapcsolatos tájékoztatók, valamint számos
kutató laborba engedünk betekintést.
Az aulában 8:30-tól veszi kezdetét a regisztráció, mely
után folyamatos programokkal várunk minden kedves látogatót.
Ismét szeretnénk
alkalmat biztosítani arra, hogy a duális képzés iránt érdeklődő diákok és
szüleik informálódjanak partnereink nyújtotta lehetőségekről, ezért számos cég
is jelen lesz a rendezvényen.
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a rendezvény csak védettségi igazolvánnyal vagy azzal egyenértékű igazolással látogatható!
Egy magasraktárrendszerben több különböző munkadarabot kellett megkeresniük és ezeket adott sorrendben kipakolni a szállítószalagokra a XXVI. Országos Ajtonyi István Irányítástechnikai Programozóverseny résztvevő-inek, mindezt PLC-vel, azaz az iparban használt programozható logikai vezérlővel. A felsőoktatásban tanulók számára a közelmúltban rendezett háromnapos megmérettetésen a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Infor-matikai Karának (PTE MIK) villamosmérnök-hallgatói az első és a harmadik helyezést is megszerezték.
Az épülethomlokzati tervezési és kivitelezési
ágazatban mind nagyobb igény mutatkozik a homlokzattervező szakmérnökök
munkájára, akik már a beruházások tervezésének kezdeti lépéseitől jelen
lehetnek, együttműködve a projektvezetőkkel, az építésztervezőkkel és
gyártókkal.
Életének 83.
évében meghalt Áts György kollégánk, szeretett Gyuri bácsink! Gyuri bácsi temetése 2022. január 14-én 12:30-kor lesz a Pécsi Köztemetőben.
Hogyan változtatta meg a köztérhasználati szokásainkat a Covid, és erre miként képes reagálni az építészet? Az új szokások, az egészségügyi távolságtartás milyen kihívások elé állítja az építésztervezőket? – többek között ezeket a témákat is vizsgálták a kínai Wuhanban működő Hubei Műszaki Egyetem, valamint a Pécsi Tudomány Egyetem Műszaki és Informatikai Kara (PTE MIK) építész oktatói és hallgatói egy közös projektben, amelynek eredményeit az idei Wuhan Design Week-en mutatták be a pécsi intézmény képviselői. E konkrét együttműködés mellett a karon folyó, a jövő építészetét kutató megoldásokkal és számos sikeres tervezői, valamint már megvalósult projekttel is megismerkedhettek a rendezvény látogatói, akik ezáltal képet kaphattak arról a széles spektrumú szemléletről, gondolkodásról, amelyet a PTE MIK képvisel. A kiállításon való részvétel megerősítette és új dimenzióba helyezte a két oktatási intézmény között évek óta tartó szoros szakmai kapcsolatot.
így hívták a hallgatók Ormándlaky Zsoltné Zsuzsa kolléganőnket, aki 2004-ig, nyugdíjba vonulásáig dolgozott a Kar Tanulmányi Csoportjánál. Nyugodt, kedves, segítőkész természete miatt hallgatók és munkatársak egyaránt hamar megszerették Őt.