Prof. Dr. Kocsis Lajos PhD habil.
Főiskolai tanár
kocsis.lajos@mik.pte.hu
Szakmai önéletrajz
Személyi adatok

Név: Dr. habil. Kocsis Lajos

Beosztás: főiskolai tanár

Tudományos fokozatok

Dr. habil., PhD

Idegen nyelvtudás

Német, angol

Munkahelyek

PTE-MIK

Jelentősebb szakmai utak

Ausztria, Németország

Kutatási területek

Épületszerkezetek, épületfizika

Díjak, kitüntetések

Pollack Mihály Műszaki Főiskola Nívódíja, Magyar Tudományos Akadémia Pécsi Akadémiai Bizottsága Tudományos Díja, Magyary Zoltán Posztdoktori Ösztöndíj, Pollack Mihály Műszaki Főiskola Főigazgatói Dicsérete

Oktatási tevékenységek

Utóbbi tantárgyak: Épületszerkezetek stúdió, Komplex épületszerkezetek

Jelentősebb tudományos közéleti tevékenységek

Magyar Tudományos Akadémia, Műszaki Tudományok Osztálya, Építészeti Tudományos Bizottság; Magyar Tudományos Akadémia, Pécsi Akadémiai Bizottság, Műszaki- és Földtudományi Szakbizottság, Építés-Építészeti Munkabizottság

Publikációk

Könyvek

Válogatott könyvfejezetek:

• Kocsis L., 2010. 1965–67 közötti budapesti BHK I. rendszerű panelos homlokzati falak utólagos hőszigetelése.

In: Tóth E. szerk. Épületfelújítási kézikönyv. Verlag Dashöfer Kft., Budapest.

• Kocsis L., 2010. 1962–68 közötti dunaújvárosi rendszerű panelos homlokzati falak utólagos hőszigetelése.

In: Tóth E. szerk. Épületfelújítási kézikönyv. Verlag Dashöfer Kft., Budapest.

• Kocsis L., 2009. Talajon fekvő padlók.

In: Fülöp Zs., Osztroluczky M. szerk. Épületszigetelési kézikönyv. Verlag Dashöfer Kft.,                 Budapest.

• Kocsis L., 2009. Vasbeton lépcsőkarok utólagos lépéshangszigetelése.

In: Tóth E. szerk. Épületfelújítási kézikönyv. Verlag Dashöfer Kft., Budapest.

• Kocsis L., 2008. Egységesített rendszerű paneles homlokzati falak hőátbocsátása és utólagos hőszigetelése.

In: Osztroluczky M. szerk. Panelfelújítás gyakorlati kézikönyve. Verlag Dashöfer Kft.,                Budapest.

Folyóiratcikkek

Válogatott folyóiratcikkek:

·     Kocsis L., 2020. Vakolt EPS homlokzati hőszigetelések léghanggátlási hatásai – II.

In: Magyar Építéstechnika, vol. 58, no. 10, pp. 26–28.

·      Kocsis L., 2020. Vakolt EPS homlokzati hőszigetelések léghanggátlási hatásai – I.

In: Magyar Építéstechnika, vol. 58, no. 6-7, pp. 16–17.

·      Kocsis L., 201­8. Energetikai konstruálás új Minergie-P lakóházaknál – 2.

Magyar Építéstechnika, HU ISSN: 1216-6022, vol. 56, no. 3-4, pp. 64-65.

·      Kocsis L., 201­8. Energetikai konstruálás új Minergie-P lakóházaknál – 1.

Magyar Építéstechnika, HU ISSN: 1216-6022, vol. 56, no. 1-2, pp. 43-45.

·      Kocsis, L., 2014. Sound Reduction Effects of Plastered Rock Wool Slab Facade Thermal

Insulation Systems (II).

Bulletin of the Polytechnic Institute of Jassy. Constructions. Architecture Section,

ISSN: 1224-3884 (p), ISSN: 2068-4762 (e), vol. 60 (64), no. 2, pp. 103–111.

Insulation Systems (I).

ISSN: 1224-3884 (p), ISSN: 2068-4762 (e), vol. 60 (64), no. 1, pp. 137–145.

Egyetemi jegyzetek

Egyetemi segédletek épületszerkezeti tantárgyakhoz

Meghirdetett témák

Homlokzati hőszigetelő rendszerek léghanggátlási hatásai

Homlokzati hőszigetelő rendszerek módosító hatásai akusztikailag egyhéjú masszív külső falak színképillesztési tényezővel korrigált súlyozott léghanggátlási számára.